almalé és kungfu Rólunk

Csak az Android és az iPhone erősödött Amerikában

A mai nap lezárására egy kis rövid, "hol tart az Apple"- statisztikával bombázlak meg titeket. A felmérés az amerikai okosmobil-piacot vizsgálta, a számokat a comScore jóvoltából élvezhetjük.

Két nagyon fontos hír van: a néhány éve még nem is létező Android elképesztő növekedési ütemet produkálva az áprilisi 36,4 százalékról 41,8 százalékra növelte piaci részesedését, nem igaz tehát az az állítás, hogy a platform megtorpant. A másik, hogy a néhány éve szintén nem létező iOS is növekedni tudott úgy, hogy közben nem is jelent meg új mobil a kínálatban: az iPhone 4 még életciklusa végén is remekül teljesített. Sőt, ebben a kategóriában lényegében kivételként egyetlen modellel ért el ilyen jó eredményt az Apple, míg az Android első helyét tucatnyi gyártó terméke adja.

A korábban piacvezető RIM sajnos tovább gyengült, a Microsoft lassan láthatatlan lesz (na majd a Nokiával), míg az amerikai piacon sosem igazán erős Symbian továbbra sem tud megkapaszkodni. A Nokia átállásával valószínűleg kimondhatjuk, hogy már soha nem is fog.

Hát így. 



Az Apple visszakérte a MacBook Pro 3G prototípusát

Két hete írtunk arról a titokzatos Apple-gépről, amit az Ebayen kezdett el árulni a tulajdonosa. A laptopban az volt a spéci, hogy a kijelzőbe antenna volt építve, és elvileg alkalmas volt a modell a 3G-s netkapcsolatra is. Elvileg, mert gyakorlatilag nem, ettől függetlenül fontos kordokumentumról volt szó, ami azt is bizonyította, hogy az Apple bizony játszik a mobilnetes laptop gondolatával - csak az Istennek nem akarja piacra dobni azt.

A gép tulajdonosa sikerrel értékesítette 70 ezer dollárért a gépet, ám az új tulajdonosnak csalódottan kellett tudomásul vennie, hogy a belsőnek köze sincs egy Apple-laptophoz: az alaplap, az optikai meghajtó, a kijelző, a merevlemez, a topcase mind valamelyik külsős gyártó terméke, az eredeti MacBook Prót tehát alaposan kibelezték és átalakították. A vevő visszakérte a pénzt, amit némi bírói nyomásra az eladó vissza is adott, ezután jelentkezett be az Apple azzal, hogy igényt tartana a laptopra.

Mivel ebben a formában nagy értéke nem volt a gépnek, a tulajdonos átadta azt a kaliforniai cégnek, így a prototípus végre hazatért.



Steve Jobs apja szeretné végre látni a fiát

Steve Jobs biológiai apja a közelmúltban reményét fejezte ki, hogy egy nap újra láthatja rég elvesztett fiát, akárcsak egy kávé erejéig, de kijelentette azt is, hogy Jobsnak kell megtennie az első lépést.

A nyolcvanéves szíriai emigráns John Jandali Abdulfattah-hal a New York Postban jelent meg interjú, amiből kiderült az is, hogyan adták örökbe 56 évvel ezelőtt fiúkat. Elmondta, hogy szerette volna elvenni Jobs anyját, Joanne Simpsont, ám a lány apja ellenezte a kapcsolatot, és házasság nélkül születendő gyermeküket sem merték megtartani, ezért az adoptálás tűnt a legjobb megoldásnak.

Jandali kétli, hogy Jobs tisztában van a teljes történettel, azzal, hogy valójában szerette volna megtartani a fiát, és hogy anyját is erős kétségek gyötörték az első néhány hónapban, amikor Steve a Jobs házaspárhoz került.

Nem sokkal az örökbe adás után aztán meghalt Simpson apja, így össze is házasodott a pár, és a kapcsolatból még egy gyerekük született, Mona, Jobs testvére, akit már meg is tartottak.

"Ha csak néhány hónappal előbb történnek a dolgok, sajátunkként nevelhettük volna fel Steve-et, de sajnos nem így alakult. Gyakran beszéltünk a fiunkról, szerettük volna a közelünkben tudni, főleg, amikor megszületett a testvére, Mona, de semmit sem tehettünk" - mondta Jandali.

Az apa elmondta, hogy csak az utóbbi években jött rá arra, hogy fiából az Apple híres vezetője lett. Bár születésnapjára többször is küldött emaileket, sosem beszéltek egymással, és annak ellenére, hogy Jandali nagyon szeretne találkozni a fiával, Jobstól várja az első lépést.

"Biztos furcsán hangzik, de még ha valamelyikünk haldokolna, akkor sem tudnám felvenni a telefont és felhívni őt. Steve-nek kell ezt megtennie, a szír büszkeségem nem engedi, hogy a fiam azt higgye rólam, a vagyona miatt keresem csak fel. Abban bízom, hogy találkozunk, mielőtt még túl késő lenne, mert ha csak egy kávét is ihatnék vele, már attól nagyon boldog lennék" - mondta.

A New York Post felhívja a figyelmet a szemmel látható hasonlóságokra. Mindketten keret nélküli szemüveget hordanak, mindkettejüknek ugyanott ritkult meg a hajuk. Ugyanakkor miközben Jobsnak komoly egészségügyi problémái vannak, a biológiai apa a képen egészségesnek tűnik.

Egyébként Jandali is sikeres cégvezető, nyolcvanéves kora ellenére minden reggel korán kezd, lemegy az edzőterembe, majd terepjárójával átmegy a renói Boomtown Casinóba, ahol igazgatóhelyettesként dolgozik a hét hat napján.

Hogy valamilyen módon támogassa fiát, Jandali, aki igazi számítógép-analfabétának írja le magát, vett egy Macet, egy iPhone-t és egy iPadet.



Lehet, hogy vége a MacBooknak?

Találtam egy véletlenül nem élesített, július elsejei anyagot, amit az azóta történtek fényében elég vicces is újraolvasni:

 

Érdekes, bár nem feltétlenül logikus gondolatmenet kezdett el futótűzként terjedni a neten.

Futótűzként!

Az egész ügy abból indul ki, hogy az amerikai és európai boltokban komoly hiány mutatkozik a MacBookokból, szokatlanul hosszú várakozási idő után lehet csak hozzájutni a fehér laptophoz. Normál körülmények közt ebből arra következtetnénk, hogy frissülés előtt állnak a gépek, nem szállítják már őket, mert a gyárak az új modelleket szerelik össze, és rövidesen azokból fog nagyobb szállítmány érkezni.

Most viszont nem normál körülmények vannak, mert adódott egy másik elmélet is: az, hogy az Apple egyszerűen kinyírja a gépcsaládot. A magyarázat: a tavaly bemutatkozott, frissített MacBook Airek óriási sikert értek el, amik bizonyos elemzői jóslatok szerint idén ötven százalékos piaci részesedésre számíthatnak az Apple-laptopok között, a MacBook népszerűsége meg átmenet nélkül elillant. Aki jól felszerelt gépet akar, az a 13-as Prót választja, aki meg olcsót, az az Airt, a MacBook piacán egyszerűen vákuum keletkezett.

Tetszetős elmélet, de azért nem eszik ilyen forrón: a kis fehér gép az Apple valaha gyártott legsikeresebb laptopja spéci vásárlóközönséggel, akiknek pont arra van szükségük, hogy legyen egy aranyos, fehér gépük. A világ persze folyamatosan változik, kitapintható trend, hogy az alumíniumgépek, az Air és a Pro már sokkal jobban megfelel a korízlésnek, ennek ellenére szerintem drasztikus lépés lenne valódi utód nélkül megsemmisíteni a kis fehért.

Mit gondoltok?



Olyan lesz az új iPhone, mint a 4-es

Most már minden híroldal szerint szeptember végén fogják bemutatni az Apple frissített mobilját, és abban is egyetért a többség, hogy az külsőre pont úgy fog kinézni, mint a mostani generáció. Múlt héten már írtam arról az antennakeretről, ami méretében, formájában megegyezik a jelenlegivel, csak kevesebb helyen van megszakítva, most meg egy előlapi panel került elő a gyárból, ami akár az iPhone 4-esé is lehetne: ugyanaz a kijelzőméret, ugyanaz a forma, a Home-gomb is ugyanott van.

Ezek alapján nagyjából biztosra vehetjük, hogy a változás az iPhone 3G-GS-hez hasonlóan nem lesz drámai. Két generációval ezelőtt az érintetlenül hagyott forma mögé valamivel erősebb hardver és néhány új szolgáltatás, például iránytű került, és most ugyanerre lehet számítani. A mobil várhatóan megkapja az iPad 2 hardverét, ami legalább kétszeres teljesítménynövekedést okoz majd, nőhet a fényképező felbontása, ezek alapján viszont inkább iPhone 4S-nek, mint iPhone 5-nek hívják majd a készüléket.

Kivéve, ha a kiszivárgott fotókon inkább az a titokzatos, olcsóbb iPhone van, ami a 4-es technológiájára építve, de csak 8 gigabájtos háttértárral szerelve próbál majd a középkategóriában sikereket elérni, miközben a csúcson egy egészen eltérő dizájnú készülék kezdi meg a küzdelmet szeptembertől, amiről azonban még semmilyen fotó, bizonyíték nem szivárgott ki eddig.

Mindezt átgondolva azért jobb, ha belátjuk, hogy már megint nem tudunk semmit.




süti beállítások módosítása